آرتروز و درمان آن با اورتوکین

آرتروز چیست ؟

آرتروز شایع ترین بیماری مفصلی در دنیاست . در کشور ما نیز طبق تحقیقاتی که انجام شده 20 درصد افراد مبتلا آرتروزهستند . آرتروز یا استئوآرتریت باعث تغییر شکل ، درد و محدودیت حرکت در مفصل ها میشود.

از نشانه های  آرتروز می توان به خشکی زانو و مفاصل بعد از استراحت و بیدار شدن از خواب ، تورم مفاصل و پاها و قرمزی یا راش پوستی اشاره کرد. که با افزایش سن و یا آسیب های مفصلی  نمود بیشتری پیدا می کند.

آرتروز در مراحل تشدید و گرید های بالا قابل درمان نیست و بیمار مجبوراست تا عمل تعویض مفصل انجام بدهد  که هم هزینه بالا و هم درد بسیار زیادی را باید متحمل بشود .اما در مراحل ابتدایی این بیماری قابل پیشگیری و کنترل می باشد.

بعد ازاین که مفصل شما به هر دلیلی آسب دید پروتئین هایی از سلولهای سیستم ایمنی ترشح به نام سایتوکین ها ترشح می شوند که بعد از اتصال به سلولهای سطح مفاصل شروع به تخریب مفاصل می کنند.

اینترلوکین 1 یکی از سایتوکین ها می باشد که در تخریب مفصل نقش اساسی دارد

تا به امروز روش های زیادی برای درمان آرتروز استفاده شده اند که اکثر آنها کارایی زیادی نداشته اند و بعد از مدتی اندکی از درمان فرایند تخریب مفصل دوباره شروع شده و بیمار مجبور به صرف هزینه دوباره برای درمان و تحمل مجدد درد شده است.

اورتوکین تراپی متد جدید درمان آرتروز به صورت هوشمند از آلمانه که در حال حاضر به علت نتایج بسیار درخشانی که برای درمان آرتروز به همراه داشته به عنوان بهترین واثر بخش ترین روش درمان آرتروزدر دنیا شناخته می شه.

در این روش فاکتورهای رشد و پروتئین های ضد التهابی از خون بیمار گرفته می شود و در مفصل مورد نظر تزریق می شود ، کمبود پروتئین در تحلیل حجم غضروف های مفاصل نقش بسیار عمده ای داره که با انجام این تزریق به طور کامل می توان این مشکل را حل کرد .همچنین فعالیت سایتوکین ها به خصوص اینترلوکین 1 که باعث تخریب مفصل می شدند رو هم مهار می کند.

از ویژگی های اورتوکین میشه به کاهش قابل توجه درد در بیماران، بهبود تحرک در مفاصل ، اثر بخشی طولانی مدت ، و راحت و قابل تحمل بودن برای بیمار اشاره کرد.

اورتوکین تراپی به خاطر اثرات درمانی موثرش محبوبیت خاصی بین ورزشکارای حرفه ای که اکثرا با آسیب های مفصلی روبه رو میشن پیدا کرده  .

دکتر سید ناصر حسینی متخصص طب فیزیکی و توانبخشی

آدرس مطب : مشهد خیابان چمران بین چمران 13و15 ساختمان جم طبقه دوم

تلفن مطب:051-38556300

 

نظرات


 • محمد
  خیلی ممنون آقای دکتر بیمار من 1سال بود که رو ویلچر نشسته بود و نمی تونست راه بره ولی با این روش و 3 بار تزریق الان داره راه میره ، فک نمی کردم کسی بتونه این روش رو تو ایران بیاره. فقط قیمتش یکم زیاده ولی خوب در برابر عمل تعویض مفصل که میشه 50میلیون 4 میلیون تومان چیزی نیست به نظر من ارزششو داشت . بازم ممنون ازتون
 • ندا قربانی
  عالی عالی عالی بود بعد از سه سال که هی مادرم رو می بردم واسه تزریق داروهای کورتون و آخرش هم بعد دو ماه دوباره دردش شروع می شد این روش عالیه .تازه از لحاظ هزینه ای هم خیلی به نفعمون شده به جای این که هر دو ماه 500هزار تومان خرج کنم یک بار خرج میکنم خیالم هم راحته که تا10 سال دیگه نیاز به تزریق داخل مفصل نداره
 • سمیرا معتمد
  واقعا نتایج خوبی داره دکتر. ممنون
 • علی علوی
  بیمه قبولش نمیکنه ؟
 • هدا میرزایی
  روش خوبیه . اثر گذاریش هم عالیه. فقط قیمتش
 • دانیال محمدی
  عالی